Dlaczego warto uczyć się języków egzotycznych?

14 sierpnia 2016

Zapewne nie raz przeszedł Wam przez myśl pomysł, aby zapisać się na kurs językowy. Znajomość angielskiego niewątpliwie stała się już pewnym standardem, zaczynacie się więc zastanawiać co innego wybrać…

Niemiecki? Hiszpański? Francuski? A gdyby tak pokusić się o coś mniej oczywistego i wybrać język mało popularny, wręcz egzotyczny? Czy to się opłaci? Odpowiedź jest bardzo prosta – naturalnie, że tak!

Aby wyjąć trzeba włożyć

Znajomość rzadkiego języka jest niezaprzeczalnym atutem na tak bardzo konkurencyjnym w dzisiejszych czasach rynku pracy; świadczy bowiem o ambicji i przydatności pracownika. Coraz więcej zagranicznych firm otwiera swoje siedziby w Polsce, a co za tym idzie zapotrzebowanie na osoby obsługujące klienta zagranicznego wzrasta.

Interesujący jest fakt, że kwalifikacje językowe stawia się obecnie ponad doświadczeniem zawodowym! Zazwyczaj osoby mogące pochwalić się biegłością w językach egzotycznych otrzymują do tego o wiele bardziej atrakcyjne wynagrodzenie.

Eksploruj!

Nauka języka niszowego jest niezaprzeczalnie inwestycją w samego w siebie, która będzie owocować latami. Jak powszechnie wiadomo, nieodłącznym elementem nauki języka obcego jest zdobywanie wiedzy z zakresu kultury obszaru, w którym się tym językiem posługuje.

Gdy decydujemy się więc na język egzotyczny otwieramy się na to co do tej pory było nam obce, poznajemy inne style życia, uczymy się tolerancji i skutecznej komunikacji, a co za tym idzie dowiadujemy się wiele również o samych sobie.

Nie taki diabeł straszny…

Często mówi się, że języki egzotyczne są trudne do opanowania. Obalmy ten mit! To, jakże mylne, przekonanie często rodzi się z faktu, iż ich systemy gramatyczne a niekiedy i pisownia odbiegają znacznie od norm przyjętych w językach europejskich z jakimi jesteśmy oswojeni.

Aby zrozumieć logikę języka niszowego, którego chcemy się nauczyć musimy więc porzucić kategorie myślenia, do których się przyzwyczailiśmy i wyjść poza dotychczasowe ramy. To świetny trening dla mózgu, a jednocześnie fantastyczna zabawa!

Znajomość języków niszowych niesie za sobą wiele korzyści – idealnie wzbogaca nasze CV, przykuwa oko potencjalnego pracodawcy, pozwala odkrywać siebie i świat.  Daje nam też możliwość swobodnej komunikacji z ludźmi odmiennymi kulturowo, a co za tym idzie – dostarcza wiele satysfakcji. Warto więc podjąć wyzwanie i rozpocząć zupełnie nową przygodę…

Katarzyna Materka

Zapisz się na turecki!!! >>>

Zapisz się na arabski!!! >>>

Scroll to Top